masáže opava hydratace

5. Tipů pro hydratovanou pokožku, které opravdu fungují

I vaše pleť potřebuje napít

Sníte o zářivé a hydratované pleti, ale nějakým způsobem se vám to nedaří? Je vaše pleť plná suchých míst, jemných vrásek a vypadá, jako kdyby potřebovala získat zpět svoji vláhu? V následujících řádcích se dozvíte, jak o ni pečovat tak, aby se vám odvděčila lepší pružností a působila celkově šťavnatějším dojmem.

1. Rituály, které promění vaši pokožku k nepoznání

Už jste to jistě slyšeli tisíckrát, ale pravidelný pitný režim je opravdu důležitý, a to nejenom pro vaše celkové zdraví, ale i krásu pokožky. Není proto od věci začít každé ráno sklenkou čisté vody nebo hrnkem zeleného čaje, z něhož poté můžete vychlazené sáčky použít jako chladivé polštářky na opuchlé oční okolí. Ke stejnému účelu se také skvěle hodí plátky okurky, takže až si ji budete příště krájet na svačinu, nezapomeňte si kousek ušetřit na osvěžení očního okolí.

2. Přírodní pleťové oleje

Za úžasně vyživující pomocníky jsou považovány čistě přírodní oleje, například mandlový, arganový nebo olej z meruňkových jader, který navíc disponuje příjemnou vůní. Olej po umytí pleti vaším oblíbeným přípravkem, například mýdlem s obsahem aktivního uhlí, vklepeme do ještě vlhké pokožky. Aplikujeme ho zahřátými dlaněmi a jemnými pohyby tak, abychom pleť příliš nenamáhali. Tímto způsobem se krásně vsákne a nezanechá mastný film. Při koupi pleťových olejů se vždy ujistěte, že si pořizujete opravdovou kvalitu. Věřit můžete například českým značkám Karel Hádek, Nobilis Tilia nebo Saloos vyrábějícím přírodní kosmetiku.

3. Zázračná jogurtová maska

Dalším tipem je hydratační maska, která je velmi oblíbená v zemích Orientu. U nás ji zná málokdo, přitom je tak snadná a účinná. Co na ni budete potřebovat? Dvě lžíce smetanového bílého jogurtu a půl lžičky namleté kurkumy. Ta má projasňující a protizánětlivé účinky, takže je vynikající i pro aknózní pleť.  Směs dobře promíchejte a aplikujte na umytý obličej, případně všechna místa, která potřebujete hydratovat. Nechte působit dvacet minut, poté smyjte vlažnou vodou a oblíbeným mycím přípravkem.  Uvidíte, jak vaše pleť najednou zvláční a bude projasněná. Je to opravdu malý zázrak. Na závěr můžete vklepat ještě pár kapek již zmíněných olejů. A ještě jedno doporučení, abyste předešli žlutému zabarvení, připravte si štětec na aplikaci masky a tmavší ručník na osušení. 

4. Med aneb tekuté zlato

Pokud patříte mezi jedince, kteří mají v létě často vysušené rty, na řadu přichází účinný pomocník, med. Ten má rozhodně nespočet blahodárných účinků užívaný vnitřně, ale již léta je známý i pro své hydratační vlastnosti. Na trhu lze nalézt spoustu balzámů na rty obsahujících med. Účinná je například pomáda od české značky Bione. Jak ale sami víte, někdy balzám nestačí a rty potřebují větší vzpruhu. Med aplikujte na rty a vydržte pět až deset minut, poté ho omyjte vlažnou vodou a rty při tom jemně masírujte. Na závěr můžete nanést vrstvičku vašeho oblíbeného balzámu. Vaše rty vám za tuto kůru poděkují.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *