Objevte tajemství korejské medicíny a zlepšete své zdraví s BiBong® produkty od Dr. Jenelle Kim

🌿 Produkty vyráběné v prvotřídní kvalitě za dohledu doktorky korejské medicíny.
🌿 Receptury Bi Bong® jsou speciální a vzácné, představují vrchol v bylinném léčitelství.
🌿 Synergická rovnováha v recepturách Bi Bong® má transformační sílu a pomáhá normalizovat funkce tělesných systémů.
🌿 Adaptogenní byliny zlepšují funkci a vitalitu každé buňky v těle, zvyšují nespecifickou odolnost organismu.
🌿 Bezpečné produkty bez negativních vedlejších účinků, vyráběné v souladu s nejpřísnějšími bezpečnostními normami.

Dr. Jenelle Kim DACM, L.Ac. , doktorka korejské medicíny. 
 
Její rodina a předkové se vývoji kombinací léčivých bylin věnují 700 let. Dr. Jenelle Kim představuje 9. generaci rodu a proto produkty vyráběné pod jejím dohledem s recepturou Bi Bong® jsou mnohem speciálnější a vzácnější. 
 
Představují vrchol v bylinném složení. Když je pravá formule správně vyvážená mezi svými složkami, je možné vytvořit vlastnosti, které nejsou patrné ani u jednotlivých bylin samotných. 
 
Velcí mistři bylinářství strávili celý život hledáním správných metod přípravy, poměrů a výsledků, a proto jsou receptury Bi Bong® skutečně vzácné. Když se tato dokonalá synergická rovnováha dostane do formule, získá transformační sílu. 
 
Představené produkty jsou vyrobené kombinací výtažků konopí a adaptogenních bylin. Tyto bylinné receptury se sestavují, testují a vyrábí v jižní Kalifornii podle nejpřísnějších bezpečnostních norem na světě. 
 
A právě dodržování těchto vysokých standardů a cGMP, které společnost zavedla, odlišují naše produkty od ostatních. Při správném skladování, je trvanlivost premixů a extraktů 3 roky. 
 
Proč jsou naše produkty žádané? Jsou zcela bezpečné a nemají žádné negativní vedlejší účinky. Stimulují vlastní samoregulační proces těla a zvyšují nespecifickou odolnost organismu. Normalizuji funkce tělesných systémů, zlepšují širokou škálu stavů a žádný nezhoršují. 
 
Podle výzkumů jsou adaptogeny od ostatních látek jedinečné v tom, že mají schopnost vyrovnávat náš imunitní a endokrinní systém a pomáhají tělu udržovat optimální homeostázu. 
 
Adaptogeny působí na buněčné úrovni ke zlepšení funkce a vitality každé buňky v těle, čímž zvyšují zdraví celého organismu.

KRÁLOVSKÝ LÉKAŘ HEO JUN 
  
Narodil se v roce 1539 v Jangseongu. Studoval u významných učitelů a získal si reputaci jako vynikající lékař. Heo Jun se stal dvorním lékařem korejského krále Sŏnjo 
a získal si jeho přízeň díky svým úspěšným léčebným postupům a velkému množství léčebných receptů. 
 
Jeho nejvýznamnějším dílem se stala kniha Dongui Bogam, která se stala klíčovým textem v oblasti tradiční korejské medicíny. V roce 2009 se UNESCO rozhodlo zapsat Dongui Bogam na seznam kulturního dědictví kvůli jeho historickému přínosu a zařadilo jej do programu UNESCO Paměť světa , čímž se stal sedmou korejskou památkou, která byla na tento seznam zařazena.
 
Kniha Dongui Bogam obsahuje podrobné popisy různých nemocí a jejich léčebných postupů, včetně mnoha bylinných léků. V této knize popsal také BiBong® - léčivou směs vyrobenou z různých bylin, kořenů a dalších přírodních ingrediencí, která byla využívána k léčbě mnoha různých nemocí. 
 
Když královna Cho umírala na onemocnění ledvin, Heo Jun jí podal BiBong®, což jí pomohlo se uzdravit. Král Sŏnjo byl ohromen Heo Junovým úspěchem a začal ho prosazovat jako nejvyššího lékaře v zemi. 
 
Díky svému dílu Dongui Bogam a vynikajícím léčebným postupům se Heo Jun stal jedním z nejvýznamnějších lékařů své doby a jeho dílo je stále uznáváno jako klíčový text v oblasti tradiční korejské medicíny.
 
Tento vysoce ceněný lékařský text se dnes studuje na nejprestižnějších lékařských univerzitách, včetně Harvard Medical School.

Více o knize DONGUI BOGAM klikněte zde

BiBong® je tradiční korejská receptura, která se používá pro přípravu léčivých mastí a krémů. Tento způsob léčby se používá v tradiční korejské medicíně již více než 700 let.
BiBong® se skládá z několika základních složek, jako jsou bylinky, rostlinné oleje, med, včelí vosk a minerální soli. 
 
Tyto složky jsou pečlivě vybírány a kombinovány v určitých poměrech, aby vytvořily účinnou mast nebo krém pro konkrétní zdravotní problém. 
 
Receptura BiBong® je pečlivě střeženým tajemstvím, které se předává z generace na generaci. Každá rodina má svůj vlastní recept, který byl vyvíjen a zdokonalován po mnoho let. 
 
BiBong® se v tradiční korejské medicíně využívá pro léčbu mnoha zdravotních problémů, jako jsou bolesti kloubů, záněty, vyrážky, popáleniny a další zdravotní problémy. 
 
Díky svým účinkům a dlouholeté tradici se BiBong® stal populárním nejen v Koreji, ale také v jiných zemích, kde se tradiční korejská medicína praktikuje.
 
Pokud hledáte přírodní zdroj léčby, který vám může pomoci vyřešit vaše zdravotní problémy, zkuste BiBong®

Určitě vás jeho účinky překvapí a nebudete litovat, že jste ho vyzkoušeli.
 

Tímto léčivým balzámem ošetřuji VAŠE BOLAVÁ ZÁDA po každé masáži
 speciálně vyroben pro vaši úlevu svalů, kloubů.

Mám vždy jen několik kusů k prodeji.

JAK ZAPLATIT POMOCÍ QR KÓDU?


Je to velmi jednoduché:
 
Přihlášení
: Přihlaste se do svého mobilního nebo internetového bankovnictví a zvolte účet, ze kterého chcete provést platbu. 
Dvě kliknutí: Klikněte na ikonu QR platba, vyfoťte QR kód pomocí mobilu nebo jej načtěte ze souboru. 
Autorizace platby: Automaticky se vám otevře předvyplněný příkaz.

Doporučuji do zprávy pro příjemce napsat své celé jméno, balzám bude po zaplacení připraven k vyzvednutí v místě, kde masáže provádím, tedy: Mlčochova 7 Opava 5, v případě dotazů mě neváhejte kontaktovat na 608024308, nebo antoninkuncir@masazeopava.cz

🌱Pornatka (Pórnatka kokosová, Poria cocos, Fu Ling 茯苓). 
 
Houba pochází původem z jihovýchodní až východní Asie, konkrétně z území dnešní Číny. Bývá také součástí uznávaného lidového léčitelství v Korey (Pornatka je brána jako houba políbená bohy). 
 
💡V Číně je známá pod názvem Fu Ling a je tam využívána v rámci tradiční čínské medicíny déle než 2000 let. Houba využívaná v tradiční čínské medicíně na podporu sleziny, žaludku a léčbě otoků.
 
👉Díky příznivému působení na hladinu hořčíku a sodíku, dokáže účinně odvodňovat oteklá místa a nashromážděnou tekutinu v těle. 
 
👉Dokáže dobře modulovat imunitní systém, což se skvěle osvědčilo například při alergiích. 
 
👉Zvyšuje metabolismus tuků a cukrů a pro tyto účinky je využívána jako podpora léčby diabetu. 
 
👉Díky svému sedativnímu účinky se fu ling podává pro klidnější spánek nebo proti mírnému rozrušení. ❤️Pornatka kokosová je v tradiční bylinné léčbě velmi oblíbená. 
 
🌱V lidovém léčitelství se podává Pórnatka kokosová pro klidnější spánek nebo proti mírnému rozrušení díky sedativnímu účinku vedoucímu ke kvalitnějšímu spánku a vitálnějšímu ránu. ❤️Mnoho lidových léčitelů připravuje směsi obsahující Pórnatku k posílení funkce žaludku a sleziny, což samo o sobě souvisí s jistou modulací imunitního systému. 
 
💡Některé obsahové látky Pórnatky ovlivňují plasmatické hladiny hořčíku a sodíku v těle, a proto pomáhají efektivně odvodňovat oteklá místa, zvláště nohy. Lidová medicína používá Pórnatku při zvýšené hladině cukrů a tuků v krvi a při léčbě diabetu. 💡Pórnatka je v USA používána u lidových léčitelů jako podpora proti rakovině a jako ochrana tkání při chemoterapiích. 
 
💡V Japonsku je Pórnatka kokosová používána sama nebo v různých léčivých směsích pro lepší spánek nebo pro uklidnění jako sedativum, jako tonizátor žaludku, močového měchýře a sleziny.

Klanopraška čínská (Schizandra)– charakteristika a původ 
 
 Schisandra-ceae, divoce roste v severní Číně, Japonsku, Korei, východním Rusku, ale i Bulharsku, Bělorusku a Ukrajině.
 
Čínský název rostliny znamená „ovoce pěti chutí“, což souvisí s její chutí – sladkokyselá ve slupce a dužině, stejně jako kyselá, hořká a slaná v semenech. 
 
💡Klanopraška čínská je rostlina, jejíž působení a jedinečné léčivé vlastnosti se v čínské medicíně využívají již tisíce let. Zajímavé je, že popis rostliny samotné, stejně jako suroviny z ní získané, najdete v té první Čínský lékopis z roku 250 před naším letopočtem. 
 
🌱Víme také, že plody byly používány v přírodní čínské medicíně více než 2000 let před naším letopočtem. 💡Nejednou můžeme slyšet, že je zařazena do skupiny tzv adaptogenů. 
 
🤔Jaký je adaptogenní účinek této rostliny? 
Pomáhá zlepšovat adaptabilitu našeho těla na nepříznivé podmínky prostředí a také podporuje tělo v obnově homeostázy, zlepšuje celkovou fyzickou kondici a odolnost našeho těla. Tento jedinečný účinek schizandry čínské ji předurčuje k jejímu využití jako přírodního tonizačního prostředku, který nás posílí ve stavu dlouhodobé únavy a slabosti organismu. 
 
❤️Schizandra - léčivé vlastnosti 

👉Schizandra na játra 
Díky lignanům obsaženým v schizandře má tato rostlina ochranný účinek na játra, zabraňuje jejich poškození, urychluje proces regenerace, např. při virové hepatitidě a zánětu způsobeném chemickými faktory. Lignany aktivují enzymy v jaterních buňkách, které zase produkují glutathion – nejsilnější antioxidační látku, a také ničí tyto látky, které přispívají ke vzniku zánětu v různých buňkách v těle. 
 
👉Schizandra na srdce 
Z blahodárných vlastností schizandry čínské budou těžit i lidé, kteří se potýkají se srdečními problémy. V Číně se používá k léčbě ischemické choroby srdeční, zatímco v Koreji se používá k léčbě kardiovaskulárních příznaků, které se mohou objevit během menopauzy. 
 
👉Regulace metabolismu lipidů 
Jedinečné složení schizandry je schopné regulovat hladinu krevního cukru a snižovat cholesterol. Kromě toho tato rostlina ukazuje anti hemoragické, antialergické a antibakteriální vlastnosti (inhibuje růst bakterií, jako je Staphylococcus aureus, modré olejové tyčinky a břišní tyfus). 
 
💡Klanopraška čínská je rostlina, která nás podpoří ve stavech celkové tělesné únavy – fyzické i psychické. Stejně jako žen šen, zklidňuje pocit úzkosti a podrážděnosti a také zlepšuje kondici našeho těla. Lignany jsou také zodpovědné za tyto vlastnosti schizandry čínské, protože stimulují nervový systém, což se promítá do lepší duševní a fyzické výkonnosti. Sluší se také dodat, že schisandrin, je spojencem sportovců - pomáhá jim budovat lepší svalovou vytrvalost a také zvyšuje výkonnost organismu podobně jako dopingové prostředky. 
 
👉Schizandra pro potenci 
Již ve staré Číně se odvar z listů používal jako afrodiziakum, které povzbuzuje libido žen i mužů. Zajímavé je, že citrín je schopen několikanásobně zvýšit potenci u mužů a také posílit sexuální energii a touhu u žen i mužů.

💡V čínském bylinkářství jsou semena bioty spojována především se srdcem a trávicím systémem. Semena se obvykle používají jako sedativum a jsou často součástí různých shen neboli duchovních tonik. Mezi stavy, na které se semínka bioty používají, patří podrážděnost, nespavost, ztráta paměti, úzkost, zácpa a noční pocení. Semeno bioty se někdy kombinuje s dalšími bylinami, jako je zizyfus, schizandra a poria (Pornatka kokosová), které vyživují srdce. 
 
🌱Biota je běžný název pro Biota orientalis. Používá se v čínském léčitelství a nazývá se bai zi ren. V angličtině se biota někdy nazývá oriental arborvitae. 🌱Biota je pomalu rostoucí strom pocházející z Číny. Dorůstá výšky kolem 15 m (45 stop) ve vlhkých, dobře odvodněných půdách v celé východní Asii. Dobře snáší znečištěné ovzduší a roste i ve městech. Při pěstování vytváří biota bohatou úrodu semen. Listy a semena se používají v léčitelství. 
 
Další využití je k léčbě bušení srdce, nervových poruch, nočního pocení a zácpy . Biota je údajně díky své olejnaté povaze obzvláště užitečná při léčbě zácpy u starších osob. Listy bioty, ať už čerstvé nebo sušené, se používají k léčbě různých stavů, včetně: 
 
👉zastavení různých druhů krvácení 
👉bakteriální infekce 
👉horečka 
👉kašel 
👉bronchitidy 
👉astma 
👉předčasná plešatost
👉kožní infekce 
👉příušnice 
👉bolesti při artritidě 
👉úplavice způsobená bakteriemi 
👉zácpa 
 
💡Biota je jednou ze složek tablet mozkového tonika zvaného bu nao wan. Tyto pilulky se používají ke zlepšení koncentrace a k léčbě stavů, jako je Alzheimerova choroba. Podávají se také proti neklidu a rozrušení. 
 
💡Další běžnou formulí, která obsahuje biotu, je ženšen a zizyf (tian wang bu xin dan ). Tento vzorec léčí nespavost a poruchy spánku, noční můry, úzkost, neklid, zapomnětlivost, bušení srdce a tvrdou, suchou stolici. Je k dispozici ve formě čaje i kapslí. Dávkování se značně liší v závislosti na receptuře a léčeném stavu. 
 
💡Interakce Biota a jiné čínské byliny se často užívají společně, interakce nebyly zaznamenány. Vzhledem k tomu, že se biota používá téměř výhradně v čínské medicíně, neexistují žádné studie o jejích interakcích se západními léčivy. 

Jujuba (Ziziphus jujuba) má původ v Číně a byla kultivovaná více než 4000 let. Je také známá pod různými jmény, jako čínské datle, červené datle, indiánské datle, korejské datle, Jujube, cicimek datlový a Tsao. 
 
Ovoce jujuba se pěstuje i v severní Africe, v Rusku, v jižní Evropě, na Středním východě a v jihozápadní části Spojených států. Když je zcela zralé, ovoce jujuba je zcela červené obsahuje velmi vysoký obsah vitaminu C. Léčebné vlastnosti ovoce byly objeveny před tisíci lety různými kulturami. Čerstvé ovoce jujuba chutná trochu jako jablka. Obvykle se konzumuje ve formě sušené, práškové, tonikum nebo čaje. 
 
Jujube a vliv na naše zdraví Níže je 5 léčebných účinků ovoce jujuba (a mnoho dalších): 
 
👉1. Léčba rakoviny 
Podle Národního centra pro biotechnologie, šťáva z plodů Jujube má cytotoxickou aktivitu na různé nádorové buněčné linie. Studie ukázaly, že počet životaschopných buněk byl snížen ihned po léčbě. Tyto léčebné účinky byly připsány Jujube mimo jiné díky vysokému obsahu biologicky aktivních látek. Kromě toho, studie provedené za 20 let prokázaly bioaktivní látky, které hrají důležitou roli v prevenci chronických onemocnění. 
 
👉2. Silné antioxidační vlastnosti 
Jujuba ovoce je také antioxidant s omlazujícími vlastnostmi, má schopnost pomoci čistit pleť. 
 
👉3. Čištění krve 
Sušené plody obsahují saponiny, alkaloidy a triterpenoidy. Tyto tři látky jsou prospěšné v čištění krve, v trávení. 
 
👉4. Osvobození od stresu 
Ovoce jujuba má také stres zmírňující účinky. Používá se v práškové nebo v sušené formě, ovoce jujuba pomáhá uklidnit nervy a snížit úzkost. 
 
👉5. Má mnoho dalších výhod 
V Číně se Jujuba používá k léčbě průjmu, únavy a ztráty chuti k jídlu. V Japonsku výzkum ukázal na účinky ovoce jujuba ke zvýšení imunity. Navíc Jujube ovoce se používá pro zlepšení svalové síly, zvýšení vytrvalosti, a jako tonikum na posílení funkce jater. Jedno populární využití je jako čaj k léčbě bolesti v krku. Konzumace ovoce jujuba pomůže léčit chronickou únavu, zánět průdušek a anémii. 
 
Účinky Jujube: 
👉Má schopnost detoxikovat tělo 
👉Usnadňuje spánek 
👉Usnadňuje bolestem v krku 
👉Vyživuje krev 
👉Podporuje funkci jater a sleziny 
👉Uklidňuje mysl 
👉Zmírňuje nervozitu a stres 
👉Pomáhá překonávat únavu a slabost 
👉Pomáhá při rekonvalescenci po nemocech 
👉Uklidňuje žaludek 
👉Dodává zdravou energii 
👉Zlepšuje metabolismus 
👉Podporuje kardiovaskulární činnost organismu 
👉Posiluje cévy 
👉Zvyšuje sexuální libido 
👉Ničí parazity ve střevním traktu 
👉Posiluje imunitní systém 
👉Napomáhá hubnutí 
👉Zmírňuje zánět průdušek 
👉Snižuje horečky 
👉Působí jako diuretikum 
 
Co jujube obsahuje? 
 
Jujube obsahuje nejvyšší koncentraci cyklického guanosin monofosfátu, jujube obsahuje velké koncentrace niacinu, riboflavinu, thiaminu a dvě formy vitamínu A, jujube obsahuje 50x více vitamínu C než jablka a 20x více než citrusové plody, dále obsahuje minerály, vápník, měď, železo, hořčík, mangan, fosfor, draslík, sodík, a zinek. Dále obsahuje i mnoho fenolů a devět bioflavonoidů, které podporují funkci cévního a buněčného systému. Jujube obsahuje 18 z 24 aminokyselin, které lidé potřebují k životu, dále obsahuje celou řadu organických kyselin, nejvýznamnější je kyselina betulinicová.

Lékořice (Glycyrrhiza glabra) je také známá jako sladké dřevo. Často si pod tímto názvem představíme typicky chutnající a vonící černý pendrek, který někteří milují a jiní nesnáší. Rostlina lékořice patří mezi bobovité rostliny. Její název pochází z řečtiny (glykys – sladký, rhizza – kořen). To je právě část rostliny, které se využívá, tj. oddenek, kořen. Jejími místy výskytu jsou např. Čína, jižní Evropa, Indie, Mongolsko, Rusko atd. 
 
V současnosti se však pěstuje po celém světě, i u nás. Právě v první zmíněné zemi je lékořice známá dlouhá tisíciletí hlavně pro její zdravotní účinky. Tradiční čínská medicína ji popisuje v Shennongově herbáři, a zmínky jsou datovány do období 2100 před naším letopočtem. Byla nalezena také v hrobkách faraonů v Egyptě. 
 
Kořen lékořice a její účinky: 
 
👉podporuje zažívání, působí proti nadýmání a zácpě 
👉při bolestech v krku a nachlazení (lékořicový čaj z kořene) 
👉působí proti negativním účinkům menopauzy (zdroj fytoestrogenů) a při menstruačních potížích (hormonální účinky), pomáhá udržovat rovnováhu estrogenu a progesteronu (isoflavony) 
👉podporuje činnost nadledvinek a regeneruje slinivku 
👉působí jako prevence špatné funkce nadledvinek zodpovědných za produkci hormonů jako je kortisol 
👉antialergické, antimikrobiální, protizánětlivé účinky - kyselina glycyrrhizová 
👉pomáhá při suchém kašli, tuberkulóze, bronchitidě, astmatu, pneumonii a kuřáckém kašli 
👉podporuje imunitní systém a mírní únavu zvyšuje hladinu interferonu, který spolu s kyselinou glycyrrhizovou stimuluje činnost imunitních buněk 
👉podporuje nervový systém a zdraví srdce 
👉působí jako mírné antidepresivum (hořčík, vápník, beta karoten a flavonoidy) 
👉snižuje hladinu cholesterolu, zabraňuje ucpání krevních cév 
👉podporuje uvolňování hlenů a vykašlávání, 
👉vhodná při nachlazení a zánětu prusušek) 
👉vhodná při nemocech dýchacích cest (mírní záněty) - kašel, zahlenění, katar plic, rozedma plic 
👉mírné močopudné účinky (diuretikum) 
👉zvyšuje krevní tlak 
👉snižuje hladinu cholesterolu a stimuluje nadledvinovou kůru 
👉pomáhá při nedostatku kortizolu (přírodní zdroj kortikoidů) - kyselina glycyrrhizová 
👉vhodná na žaludeční vředy (nezpůsobuje nežádoucí vedlejší účinky jako edém, nerovnováha elektrolytů, hypertenze nebo zvýšení tělesné hmotnosti) 
👉chrání proti růstu bakterií Helicobacter pylori a zároveň pomáhá při léčbě dyspepsie a zhoršeného trávení - kyselina glycyrrhizová 👉vhodná při onemocnění štítné žlázy 
👉při onkologických onemocněních (flavonoidy, antioxidanty), potlačuje růst maligních buněk od starověku je kořen lékořice považován za vynikající protilátku při léčbě otrav a intoxikace - glycyrrhizin, neutralizační činidlo pro toxiny 
👉vhodná při nemocnění kloubů, dnou, revmatismem 
👉používá se k obnově pohyblivosti kloubů při léčbě artritidy, revmatismu 
👉omlazuje pokožku a stimuluje tvorbu kolagenu 
👉při léčbě kožních onemocnění (ekzémy, lupénka a mykóza na nohou) 
👉pomáhá při onemocnění močového měchýře 
👉v asijských zemích se kořen lékořice používá při léčbě impotence, prostatitidy, adenomu prostaty 
👉podporuje dlouhověkost 
👉eliminuje křeče hladkých svalů 
👉zabraňuje ateroskleróze 
👉normalizuje hladinu cukru 
👉normalizuje metabolismus vody a soli 
👉zvyšuje odolnost těla proti nedostatku kyslíku 
👉zdroj elektrolytů (vápník, draslík, sodík) 
👉podílí na syntéze proteinů a na produkci inzulínu 
👉zlepšuje stav těla po radiačním poškození 
👉zabraňuje pálení žáhy, zlepšuje trávení jídla, 
👉reguluje vylučování žaludeční šťávy 
👉zabraňuje cirhóze jater 
👉snižuje toxicitu jater a pomáhá stabilizovat jejich normální funkci
 
💡již staří Sumerové cca 3 000 let př. n. l. používaly na léčbu žaludečních potíží kořen z lékořice 
 
💡o jejím pěstování a používání se také píše ve středověkém Mattioliho herbáři.

ASTRAGALUS – KOZINEC BLANITÝ 
 
Dámy a pánové, dovolte nám, abychom Vám představili slovutného “žlutého vůdce”! Tak pojmenovali astragalus dávní mudrcové z daleké Číny. Je jedním z nejzářivějších démantů původního čínského léčitelství. To má mnohem hlubší kořeny i znalosti než jeho novodobá, byť známější příbuzná, tzv. tradiční medicína. 
 
Ale zpět k astragalusu a jeho téměř magickým schopnostem: 
 
👉pomáhá lidem se zotavením po prodělaném srdečním záchvatu, mozkové příhodě či chemoterapii.
👉udržuje hladinu glukózy v normálu, srovnává krevní tlak a zabraňuje ukládání cholesterolu. 
👉zbavuje naše tělo škodlivin a působí proti zánětům. 
👉posiluje imunitní systém a hravě si poradí s chřipkou i nachlazením. 
👉aktivně bojuje proti prvním příznakům předčasného stárnutí. 
👉dodává energii a jsme díky němu více odolní vůči stresu. 
👉snadněji se vyrovnáme s nepříjemným nástupem alergií. 
👉urychluje hojení ran. 
👉zlepšuje funkci srdce, plic, jater a sleziny. 
👉má pozitivní vliv na zažívání a vylučování. 
 
Astragalus je čínský klenot. Jedná se o tzv. adaptogen, tedy přírodní léčivo, které pomáhá tělu a mysli se lépe vyrovnat se zátěží psychického i fyzického rázu. A to bez jakéhokoliv nežádoucího vlivu na uživatele. 

Ženšen – Panax ginseng je jednou z velmi známých exotických bylin, je to takový malý asijský přírodní poklad. Dělí se na dva typy. Divoký čínský ženšen se vyskytuje na svazích hor Changbai a Xiaoxinganling. Divoký korejský ženšen - je již prakticky nemožné sehnat. Uměle se pěstuje na farmách. Oba druhy jsou cenné pro saponiny, což jsou látky, kterým se přisuzují adaptogenní vlastnosti. Ženšen má významné postavení v asijském lidovém léčitelství, zejména v Číně, Japonsku a Koreji. Již v 1. století př. n. l. se v čínské knize o bylinách píše o ženšenu jako o podpůrném prostředku pro pět vnitřních orgánů. 
 
Zmíněna byla také jeho schopnost uklidňovat nervy, mysl, zmírňovat křeče, rozjasňovat zrak, zlepšovat paměť a vyhánět zlé duchy. Její ohlas byl po staletí velmi významný. Po dlouhou dobu mohl ženšen v Číně pěstovat a sbírat pouze panovník a obyčejný člověk se k němu nesměl přiblížit. To samozřejmě vzbudilo velký zájem lidí, kteří se je snažili získat a často hodně riskovali. 
 
Korejský ženšen má až neuvěřitelné spektrum účinků. Všechny jeho aktivní látky se navzájem podporují a zároveň žádná není škodlivá. Ženšenem se nedá předávkovat, ani se na něm nedá vypěstovat závislost. V asijských kulturách jsou jeho účinky prokázány tisíciletou zkušeností, ale my Evropané spíše důvěřujeme klinickým testům a výzkumům. V posledních 70 ti letech je Korejský ženšen předmětem mnoha zkoumání a v mnoha studiích je hodnocen jako nejúčinnější adaptogen.
 
Účinky: 
 👉působí na centrální nervový systém, 
 👉zmírňuje horečku 
 👉tlumí bolesti 
 👉podporuje funkci jater 
 👉snižuje hladinu cukru v krvi 
 👉zvyšuje odolnost proti koronární skleróze, 
 👉zvyšuje počet jaterních buněk 
 👉tlumí bolest 
 👉podporuje syntézu proteinů a lipidů 
 👉podporuje vylučování nadledvin 
 👉chrání játra 
 👉podporuje syntézu buněk kostní dřeně 
 👉zlepšuje funkci učení 
 👉napomáhá překonat únavu 
 👉reguluje srážlivost krve 
 👉zlepšuje paměť 
 👉zabraňuje degeneraci mozkových buněk, 
 👉vyrovnává krevní tlak 
 👉působí preventivně proti rakovině 
 👉chrání játra, reguluje srážlivost krve, 
 👉chrání před karcinogeny 
 👉zpomaluje šíření nádorových buněk 
 👉posiluje odolnost kůže 
 👉odbourává toxiny alkoholu 
 👉působní jako prevence před vznikem žloutenky 
 👉má protizánětlivé účinky

Zlatice převislá (Forsythia suspensa) je keř pocházející původně z východní Číny. Dnes se pěstuje po celém světě, do českých zemí byl přivezen v 19. století. Plody obsahují lignany pinoresinol a phylligenin, fenoly, flavonoidy, z nichž je nejvýznamnější rutin, triterpeny, glykosidy a jiné látky. 
 
U některých glykosidů byly prokázány slabé antibiotické účinky, triterpeny mají zase slabý protizánětlivý účinek. Vědecká studie potvrdila účinnost plodů zlatice v bylinných směsích proti onemocněním horních cest dýchacích. Stejně tak rutin ve zlatici obsažený má pravděpodobně i slabé uklidňující účinky při nevolnosti. Používá se plod, respektive semeno. Léčivé využití zlatice je obvyklejší spíše v tradiční čínské medicíně, která ji oceňovala na základě jejich antibakteriálních, antipyretických a desinfekčních účinků při onemocněních horních cest dýchacích, při zánětech a bakteriálních infekcích. Rovněž se v tradičním léčitelství plody užívaly ve směsi s květy zimolezu a jiných bylin jako močopudný prostředek a někdy i jako tonikum při srdečních onemocněních.
 
Léčivé účinky: 
👉Protizánětlivé účinky. 
 👉Mírné antibiotické účinky. 
 👉Snižuje horečku. 
 👉Pomáhá při léčbě horních cest dýchacích. 
 👉Mírně močopudný.

Houba Chaga - Rezavec šikmý 
 
Nazývána jako "houba nesmrtelnosti" 
 
Čaga – Chaga je dřevokazná houba z čeledi kožkovitých. Roste nejčastěji na břízách, méně často také na dalších listnatých stromech v severní Evropě, Rusku a dále v chladnějších oblastech Asie a Severní Ameriky. V Rusku a se využívá od 16. století, v Asii se používá několik tisíc let. První zmínky o využití čagy pochází ze severních oblastí Číny. Dále se pak její používání rozšířilo na západ do oblasti Sibiře a na Ural kde se Čaga denně popíjela jako čaj. Mnoho lidí v těchto sibiřských oblastech, kteří pili Čagu denně, se často dožívali věku kolem 100 let. 
 
Tato houba je vskutku legendární. Už ve starověku se některé houby používaly jako léčivé prostředky na různá onemocnění. Dlouhodobým testováním a používáním v praxi bylo zjištěno, že houba má poměrně silné karcinostatické působení, hlavně v oblasti zažívacího traktu, je velmi účinná při léčbě zánětu žaludku, žaludečních vředů, onemocnění dvanácterníku, jater a sleziny, ulcerózní kolitidy a Crohnovy nemoci. 
 
Rovněž se užívá u lymfatických nemocí. Vzhledem ke spojitosti mezi zažíváním a kožními problémy působí jako osvědčený podpůrný prostředek při léčbě psoriázy, ekzémů, erytrodermie aj. kožních nemocech, neboť zlepšuje metabolismus na buněčné úrovni a tím zvyšuje odolnost organizmu. Posiluje nervový systém. 
 
Zdravotní účinky: 
👉silné antioxidační a antivirové účinky 
👉zklidní a normalizuje trávení 
👉snižuje hladinu glukózy a zvyšuje hladinu inzulinu 
👉snižuje hladinu LDL cholesterolu 
👉proti rakovinové účinky (účinná látka - kyselina betulinová) 
👉pomáhá při žaludečních potížích 
👉protizánětlivý účinek 
👉analgetický účinek (snižuje bolest) 
👉při onemocnění jater 
👉jako doplněk léčby lupénky 
👉posiluje imunitu 
👉zlepšení zraku 
👉vyblednutí tzv. jaterních skvrn na kůži

SHITAKE: EXOTICKÁ HOUBA A PRAMEN ZDRAVÍ Z JAPONSKA 
 
Výskyt: tato houba se česky jmenuje houževnatec jedlý. Daleko známější je ale pod japonským názvem Shitake. V tradiční čínské medicíně se houby Shitake používají více než 2000 let. Jsou symbolem zdraví a dlouhověkosti. Slovo „shii“ pochází z japonského výrazu pro druh dubu rostoucího v jižní části japonských ostrovů, na němž Shitake nejčastěji roste. „Take“ znamená japonsky houba. Z účinných látek uveďme vitamín D a vitamíny ze skupiny B, dále minerály jako draslík, zinek či železo, ale také esenciální aminokyseliny a antioxidant L-ergothionin. 
 
LÉČIVÉ ÚČINKY SHITAKE: 
 
👉výtečné antioxidační vlastnosti
👉dokáže zpomalit stárnutí 
👉účinná prevence proti ateroskleróze, tedy kornatění tepen. 
👉snižuje hladinu cholesterolu v krvi 
👉pozitivně působí na krevní tlak
👉zlepšení imunity organismu
👉preventivně působí i proti nádorovým onemocněním. Tato původně japonská houba je přitom doporučována i v případě, že už rakovina propukla, neboť umí snižovat negativní účinky chemoterapie a dalších forem léčby. 
👉správné fungování jater a trávicí soustavy, a to včetně vylučování. 
 👉V neposlední řadě dokáže pomoci rovněž s problémy pohybového aparátu, tedy např. při revmatismu.

Hericium neboli korálovec ježatý je zvláštní houba, která připomíná lví hřívu a má poměrně různorodé účinky.🩺 

V praxi se používá ve čtyřech situacích. 
 
1.velmi dobré u různých trávicích problémů, hlavně pokud je doprovází horko. Čínská medicína popisuje tyto stavy jako horko v žaludku. Hericium má schopnost harmonizovat žaludek a trávení a ochraňuje a zklidňuje sliznice, používá se tedy u problémů trávicího traktu, jako jsou:

👉gastritidy
👉žaludeční vředy
👉pálení žáhy
👉reflux a také zlepšuje zažívání.
👉zklidnění sliznice trávicího traktu. 
 
2.různé neurologické problémy, jako je:
 
👉demence
👉Alzheimerova choroba
👉Parkinson
👉roztroušená skleróza
👉neuropatie či neurastenie. 
 
V současnosti je totiž Hericium předmětem mnoha studií, které zkoumají jeho schopnost stimulovat produkci NGF (nervového růstového faktoru). NGF je protein, který stimuluje růst nervových buněk a napomáhá nervy nejen chránit, ale i opravovat je, pokud jsou poškozené. Podpora NGF podle nejnovějších výzkumů zlepšuje také přežití lidí po prodělaném infarktu. Snižuje riziko selhání srdce. Již staří Číňané znali tyto jeho možnosti a používali ho k podpoře mentálních funkcí a paměti, soustředění. 
 
3.Je vhodné ho použít, pokud jsme ve stresové zátěži, zvláště pokud se stres projevuje na našem těle (tzv. somatizace stresů). Tyto stavy se projevují různě, třeba tlaky kolem žaludku či na hrudi, knedlíkem v krku, pocitem vnitřní rozechvělosti, pnutím, rozpínáním, premenstruačním syndromem, podrážděností, depresí, nepravidelným cyklem apod. Popisované příznaky jsou způsobeny tzv. stagnací jater a jsou obvykle zhoršovány emocemi. Hericium je vhodné v těchto případech doplnit čínskými bylinkami, které dokáží uvolnit stagnovaná játra. 
 
4.Hericium výrazné imunomodulační a protirakovinné účinky. Používá se u nádorů horní a střední části trávicího traktu a jater. Často se používá, pokud je třeba regulovat Helicobacter pylori.

@2024 - masazeopava.cz | Všechna práva vyhrazena
  tel.: 608 024 308  Adresa: Mlčochova 7, Opava - Kateřinky